На початку варто зазначити, що результатом ефективної діяльності робочої групи, що займається змінами до радіоаматорського законодавства є включення до Громадської ради Адміністрації Держспецзв’язку Президента нашої Організації і члена Координаційної ради ГС «Всеукраїнська радіоаматорська ліга» Нечитайлова Дениса UR8US.

Чим може бути корисна його діяльність у складі Громадської ради і які задачі слід вирішити?

Адміністрація Держспецзв’язку безпосередньо впливає на розподіл радіочастотного ресурсу України і приймає рішення щодо його гармонізації, затвердження дозволів, які видаються в тому числі і Радіоаматорам для експлуатації ретрансляторів, як приклад.

Громадська рада — це платформа, яка створює умови більш ефективної взаємодії нас Радіоаматорів з тими хто безпосередньо впливає на нашу діяльність, таким чином ми безпосередньо маємо змогу доводити і спільно розробляти концепцію змін та доповнень до законодаства України, що регламентує діяльність Радіоаматора. Коли увесь цивілізований світ вже давно адаптував свої таблиці частот у певний гармонізований стандарт, який відповідає сучасним вимогам якості надання послуг споживачу, в тому числі і Радіоаматору, Україна лише наближається в цьому питанні до єдиних стандартів. Наша мета максимально ефективно використати членство у Громадській раді для впровадження національної таблиці радіочастот до європейських стандартів. На сьогоднішній день ми розробляємо проекти, що стосуються змін в Регламент радіоаматорського зв’язку України, впровадження нових діапазонів частот та видів зв’язку і маємо чітке бачення інтеграції їх в життя.

20 квітня відбулось чергове засідання Громадської ради на якому був присутній Нечитайлов Денис, були прийняті важливі організаційні рішення по створенню комітетів Громадської ради та участі її членів в роботі постійних міжвідомчих робочих груп.

Акцентуємо увагу перш за все на інформації, яка безпосередньо стосується Радіоаматорів. І почнемо з позитиву — Громадська рада визначила одним із пріоритетних завдань об’єднати «План використання радіочастотного ресурсу України» і «Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України» в єдиний цілісний документ гармонізований з ЄС.

Трішки негативу — як завжди бракує коштів — 450 тис. грн. на реалізацію цього проекту наразі не можуть бути використані у зв’язку з їхньою відсутністю. Денис Миколайович спільно з колегами після формування Комітету з питань стратегії розвитку зв’язку буде створювати робочу групу щодо гармонізації радіоаматорських смуг частот в Україні з Європейською таблицею розподілу радіочастот.

Член робочий групи ГС ВРЛ з розробки проекту Регламенту,

Керівник ВП ГС ВРЛ в Київський області

Жмур Є.В. (UR5UGM)

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика